On raske valida Torex’i suure tootevaliku hulgast, kui pole täpset teavet ukse ehituse kohta. Me püüame maksimaalselt ukse valikut lihtsustada ja räägime uste peamistest iseärasustest.

Ukse teraslehe paksus

See näitaja mõjutab oluliselt ukse töökindlust ja tugevust. Torex’i uste tootmises kasutatakse peamiselt teraslehte paksusega 1,5 mm (erandiks on uks ТМ Professor, kus lehe paksus on kuni 2 mm). See näitaja on kaitstuse seisukohalt optimaalne. Enamgi veel, 1,5millimeetrisest teraslehest saab valmistada keerulise profiiliga tooteid, millel on suurepärased turvalisusnäitajad. Välisuksed veelgi paksemast metall-lehest (terasest) oleksid veelgi raskemad ja kallimad, kusjuures nende turvalisuse omadused oleksid praktilised identsed 1,5millimeetrisest teraslehest ustega.

Ukselehe paksus

Torex’i ukselehe paksus on 70 mm ja rohkem. See on tingitud soojustuse ja müraisolatsiooni lisakihist. Kusjuures, mida paksem on selline kiht, seda paksem on ka ukseleht ning kindlam on ka kaitse külma ja häiriva müra eest.

Metallist välisuste standardmõõtmed

Torex’i uksi toodetakse väga laias standardsete mõõtmete valikus: laiusega 860-1000 mm ja kõrgusega 2000-2500 mm. Valikus on ka kahe poolega ja erineva laiusega uksed (1200-1500 mm ning kõrgusega 2050-2150 mm). Selline lai valik võimaldab leida sobiv uks praktiliselt iga ukseava jaoks.

Metallukse ja lengi kaal

Teras- või metallukse keskmine kaal on 100 kg. Uksi kogukaaluga alates 120st kilost pakutakse tavaliselt individuaaltellimusena. Need uksed on kasutamiseks rasketes tingimustes. Metallukse kaal sõltub ka lukkude, hingede, dekoratiivkatete, paneelide ning teiste lisade ning aksessuaaride kaalust.

Hingede arv

Torex’i ustel on tavaliselt kaks välist, tugilaagritega hinge. Uksel ТМ Professor on kolm hinge. Ukse keskmise, 100kilogrammise kaalu juures, talub iga uksehing koormust üle 140 kg. See on piisav tagamaks ukse häireteta töö kogu tema kasutamise aja jooksul. Hinged võivad olla nii vasak- kui parempoolsed.

Viimistlus

MDF- ja dekoratiivsed PVC-plaadid imiteerivad väga hästi naturaalse puidu faktuuri ja värvust ning lisaks on nad ka kulumiskindlad, tulepüsivad ning hügieeniliselt ohutud.

Kui soovite täpsustada Teile meeldiva Torex’i välisukse tehnilisi näitajaid, helistage meile telefonil +372 5883 8053 või +372 5307 7290.